Ωλενιακός – Πάτρα 2005 3-2

Η Πάτρα 2005 παρότι έπιασε καλή απόδοση σε κάποια σημεία του αγώνα, ηττήθηκε με 3-2 από τον Ωλενιακό. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 0-1 με τον Σκανδάλη στο 9ο λεπτό. Ο Τσέλα ισοφάρισε για την ομάδα του δύο λεπτά αργότερα.  Ο ίδιος παίκτης έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους, λίγο πριν συμπληρωθεί μισή ώρα παιχνιδιού. Ο Σκανδάλης όμως στο 61ο λεπτό ισοφάρισε σε 2-2, αλλά στο 72ο λεπτό ο Τσέλα με το τρίτο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση έβαλε το «κερασάκι στην τούρτα».

Συνθέσεις:

Ωλενιακός (Γ.Μπαβέλος): Μήλας, Κατριβέσης, Νταγιούκλας, Μέρελης, Γιαννόπουλος, Κολοβούρης (53΄ Δούλος), Πανόπουλος, Σουβαλιώτης, Θεοδωρόπουλος, Τσέλα (82΄ Χριστόπουλος), Ρηγόπουλος (68΄ Καραπίτσος).

Α.Ε.Πάτρα 2005 (Ν.Παρασκευόπουλος): Γεωργόπουλος, Πουρνατζής, Αβραμόπουλος, Μπάλας, Γ. Σακαμπέτης, Χριστόπουλος (75΄ Σοφιανός), Σκανδάλης, Κ.Σακαμπέτης, Μουσχής (38΄Νικολακόπουλος), Πυλαρινός (46΄ Παπαγεωργίου), Τσιούστας.