«Λύτρωση» με Γ. Αβραμόπουλο

ΣΚΟΡΕΡ: 53′ Μπάλας, 95′ Ι. Αβραμόπουλος – 83′ Αναγνωστόπουλος

Χιτσκοκικό φινάλε είχαμε στο ματς της Α.Ε. Πάτρα 2005 με την Α.Ε. Καλαβρύτων όπου η ομάδα του Γ. Τουντόπουλου σκόραρε στο 95′ και πήρε την νίκη με 2-1.

Ο «φορμαρισμένος» Αντώνης Μπάλας άνοιξε το σκορ για τους «μπλε». Το συγκρότημα της ορεινής Αχαΐας ισοφάρισε με τον Αναγνωστόπουλο στο 83΄ . Το «τρίποντο» στους γηπεδούχους χάρισε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γιάννης Αβραμόπουλος μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.  Η ομάδα του Γ. Τουντόπουλου ήταν ανώτερη και πολύ άτυχη καθώς είχε τρία δοκάρια.

Συνθέσεις:

ΠΑΤΡΑ 2005: Μπαμπούνης, Σοφιανός, Γ. Αβραμόπουλος, Κουμαριώτης, Ι. Αβραμόπουλος, Παπαγεωργίου, Νικολακόπουλος, Κριμπάς, Μπάλας (65’ Συρμής), Θούας, Τσιούστας (86’ Σκανδάλης).

KAΛΑΒΡΥΤΑ: Παπαδημητρόπουλος, Παπαγεωργίου, Δημόπουλος, Γ. Αλεξόπουλος, Μπερτσουκλής (84’Παναγιωτόπουλος), Παπαδόπουλος, Θεοδωρακόπουλος, Γουλιμής, Παπαδάτος (74’ Παπαθανασίου), Αναγνωστόπουλος, Ντιούφ.